Jan Szyszko podkreślił, że nasza delegacja będzie pokazywać Polskę jako kraj sukcesu na polu walki z emisją gazów cieplarnianych oraz kraj, który ma świadomość wagi polityki klimatycznej.

Zaznaczył też, że ma świadomość konieczności jak najszybszego zawarcia porozumienia na szczeblu światowy w sprawie ochrony klimatu. Minister zapowiedział, że jego celem będzie osiągnięcie globalnego i sprawiedliwego porozumienia klimatycznego.

Jan Szyszko odniósł się też do postępów w redukcji emisji gazów cieplarnianych. Przypomniał, że nasz kraj obniżył ją o ponad 30 procent, wypełniając w ten sposób postanowienia protokołu z Kioto. Zapowiedział uczestnictwo w negocjacjach w sprawie globalnej redukcji emisji.

Konferencja klimatyczna KOP 21 w Paryżu rozpocznie się 30 listopada i potrwa do 11 grudnia. Jej celem będzie wypracowanie porozumienia, które będzie mogło ograniczyć skalę globalnego ocieplenia. Organizatorzy konferencji chcą, by dotyczyło ono wszystkich krajów. Polska delegacja na konferencję KOP 21 będzie liczyła około 60 osób. 

>>> Czytaj też: Trwa czarna seria polskiej zbrojeniówki. Program Gepard może zostać wstrzymany