statystyki

PGNiG wypowiedziało wojnę S&P. Agencja wycofuje negatywny rating

25 stycznia 2016, 16:49 | Aktualizacja: 30.01.2016, 19:21
Źródło:ISBnews

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wypowiedziało umowę ze Standard & Poor's Ratings Services (S&P), w związku z czym agencja wycofa rating nadany spółce.

reklama

reklama

standards & poors

standards & poors

źródło: Bloomberg / Michael Nagle

"W dniu 25 stycznia 2016 roku spółka wypowiedziała umowę zawartą ze Standard&Poors Ratings Services Ltd, która dotyczyła oceny kredytowej spółki oraz obligacji wyemitowanych przez PGNiG Finance AB, podmiot zależny spółki" - czytamy w komunikacie.

W najbliższym czasie S&P wycofa rating nadany PGNiG, który od 28 listopada 2012 roku był na poziomie BBB- z perspektywa stabilną.

"Jednocześnie informujemy, iż zarówno spółka, jak i obligacje wyemitowane przez PGNiG Finance AB cały czas posiadają rating na poziomie inwestycyjnym, przyznany przez Moody's Investors Service" - podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. 

>>> Czytaj też: Banki zapłacą dużo więcej. Podatek nawet 10 razy wyższy

reklama

reklama

  • Pelka(2016-01-25 22:59) Odpowiedz 15518

    W dzisiejszych czasach wszelakie ratingi warte są tyle co słowo Tuska ... to gra pozorów dopóki klient się nie zdenerwuje i da sobie spokój. Każdy inwestor sam dobrze wie co ile jest warte , w jakim czasie - inaczej nie był by inwestorem a Prezydenntem Jewropy np.

  • houk(2016-01-25 20:05) Odpowiedz 728

    like it

  • fuqu(2016-01-26 11:45) Odpowiedz 324

    Ja też mam rating (prywatny), a właściwie ratting, agencji ratingowych, S&P ma DG+. To jest Duże Gówno z szansą na wypróżnienie.

  • polak(2016-01-25 20:11) Odpowiedz 286

    A najlepiej nemecka ...to mierkel będzie hepy

  • piotr(2016-01-26 11:21) Odpowiedz 258

    czyli wystarczy stłuc termometr i gorączka spada?

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • Piotr34(2016-01-26 12:57) Odpowiedz 202

    Ze tez ktos sie jeszcze tmyi skompromitowanymi agencjami jeszcze przejmuje.W kryzysie dali ciala ze az strach.

  • zdaje się(2016-01-25 20:13) Odpowiedz 2045

    rosyjskie spółki robiły to samo i chyba im nie poszło najlepiej

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • projekt(2016-01-25 19:57) Odpowiedz 1945

    Potrzębna jest krajowa lub zagraniczna konkurencja dla PGNIG który jest monopolistą w naszym Kraju

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • jhbj(2016-01-26 22:31) Odpowiedz 165

    oni graja na oslabienie POLSKI te ratingi sa gow,,, warte to czysta SPEKULACJA gra na oslabienie gieldy i polskiej zlotowki tych zlodziejow z zza oceanu powinien POLSKI RZAD POZWAC i dosac ODSZKODOWANIE tak jak zrobily to usa sprawa lehman brothers rzad usa dostal 1,4 mld dolcow za sianie haosu

  • Pelka(2016-01-26 14:34) Odpowiedz 121

    Pamiętny był POmysł frajerów z komisji europejskiej :-) (na dużą literę trzeba zasłużyć) , ze względu na marne , "szkalujące" ratingi jakie Jewropa brukselska otrzymywała POstanowili utworzyć swoją Agencję Ratingową jedynie słuszną i prawdziwą - przeszło im chyba no ale POmysł był. Wszystkie tego typu niezależne hucpy są zależne od dużych pieniędzy-wpływu np. Sorosa lokaja od Rockefelerów (chyba dobrze tą dłużyznę napisałem). Nie ma sensu płacić za marnej jakości nie potrzebny produkt. Rating to jak handel "emisjami CO2 ... nie ma żadnej treści jest krzykliwy PR.

  • vip(2016-01-26 14:46) Odpowiedz 824

    Czyli PGNiG zrobiło dużego focha... Na pewno nie zainwestuję w tą spółkę. Boją się prawdy o swojej kondycji finansowej i perspektywach??...

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • fx(2016-01-31 07:16) Odpowiedz 00

    sa takie 3 firmy na swiecie, pomyslcie ile takich podmiotow jest zmuszonych o wystawienie ratingu? Nie znam lepszego biznesu niz prowadzenie agencji ratingowej, no moze market maker dla forexu.