18 marca 2016 minęły dokładnie dwa lata od chwili ogłoszenia, że nowa fabryka samochodów użytkowych marki Volkswagen powstanie w Białężycach koło Wrześni. Jak się dowiedzieliśmy budowa nowego zakładu dobiega końca, produkowane są już pierwsze auta prototypowe, a w październiku ma nastąpić oficjalny start produkcji seryjnej - po roku i 10 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego.

- Teraz trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne. Budujemy w serii przedprodukcyjnej pierwsze pojazdy, testujemy poszczególne procesy - powiedział dziennik.pl Ralf Nitzschke, dyrektor nowej fabryki VW we Wrześni. - Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia. Wszystko przebiega zgodnie z planem - podkreśla przedstawiciel VW.

Nitzschke przyznał też, że dwa tygodnie temu załoga przeprowadziła się z tymczasowych kontenerów do docelowych biur fabryce.

Wiadomo, że docelowo praca w nowej fabryce przy produkcji crafter nowej generacji będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 osób, z czego 10 proc. mają stanowić kobiety. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę.

- Po rozpoczęciu produkcji w październiku 2016 do końca roku planujemy wyprodukować 2500 nowych samochodów. Wiosną 2017 chcemy uruchomić drugą zmianę, a we wrześniu trzecią - mówi Nitzschke.

Jak usłyszeliśmy niemiecki koncern ma śmiałe plany i chce podwoić dzisiejszą liczbę produkowanych aut.

Całość artykułu na Dziennik.pl: NEWS DZIENNIK.PL: Volkswagen kończy miliardową inwestycję w Polsce i szuka pracowników