statystyki

Polska gospodarka dostała zadyszki. Cała nadzieja w programie 500+

16 maja 2016, 18:40 | Aktualizacja: 14.06.2016, 15:13
Dziecko, pieniądze

Cała nadzieja w 500+źródło: ShutterStock

W I kwartale PKB wzrósł o 3 proc., znacznie mniej, niż oczekiwali ekonomiści. Według GUS polska gospodarka rośnie, ale dostała wyraźnej zadyszki. Eksperci zakładali, że PKB w I kw. będzie rósł mniej więcej o 3,4 proc. po wzroście o 4,3 proc. w końcówce ub.r. Nie doszacowali skali spowolnienia w inwestycjach.

Reklama

Reklama

– Nastąpiło zapewne wyhamowanie tempa wzrostu inwestycji bądź nawet ich spadek, zwłaszcza że ubiegłoroczna baza była bardzo wysoka. Choć budownictwo mieszkaniowe radzi sobie bardzo dobrze, to jednak wyczerpanie się środków z poprzedniej perspektywy unijnej i jednocześnie opóźnienia w uruchamianiu funduszy z nowej perspektywy dają o sobie silnie znać w przypadku inwestycji infrastrukturalnych – uważa Monika Kurtek, ekonomistka Banku Pocztowego.


Pozostało jeszcze 61% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

  • Podatnik(2016-05-17 08:22) Odpowiedz 106

    Pompowanie PKB długiem? Co to za podejście. Zlikwidować lewackie 500+.

  • kasia33(2016-05-17 10:16) Odpowiedz 63

    Kim są ci ekonomiści? Jak 500+ ma pobudzić gospodarkę, jeśli ta kasa jest zabrana innym, ciężko pracujacym ludziom, w postaci różnych dodatkowych podatków, np. tego od TV? Mi się zabierze, podniesie podatki, by dać moją kasę sąsiadowi, to sąsiad może i kupi więcej, ale ja zacznę kupować mniej. Podobnie jak mniej będą mogli kupić ludzie którzy kasy z 500+ nie dostali, ale im zabrano by dać na wielodzietne rodziny. Gdzie więc ten wzrost widzicie? Przecież jednym zabraliście, by dać drugim! Wzrośnie co najwyżej popyt na wódkę i papierochy, bo patole będą mogli więcej chlać.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze