statystyki

Wielka Brytania ostrzega UE: podważanie pozycji londyńskiego City "wielkim błędem"

8 września 2016, 19:33 | Aktualizacja: 08.09.2016, 19:56
Źródło:PAP
Wieżowiec Shard Tower w Londynie, Wielka Brytania, 28.10.2014

Wieżowiec Shard Tower w Londynie, Wielka Brytania, 28.10.2014źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Brytyjski minister finansów Philip Hammond ostrzegł w czwartek inne państwa Unii Europejskiej, że ewentualne próby podważania w następstwie Brexitu roli Londynu jako globalnego centrum finansowego byłyby dla UE "wielkim błędem".

Reklama

Reklama

Jak zaznaczył Hammond w swym wystąpieniu w parlamencie, Londyn ma "bardzo skomplikowany ekosystem" banków i firm świadczących usługi finansowe, a "rozbicie go lub próby zaszkodzenia mu w celu osiągnięcia jakichś bardzo wąskich i hipotetycznych narodowych korzyści byłyby wielkim błędem dla któregokolwiek z naszych partnerów w Unii Europejskiej".

Zadeklarował jednocześnie, że po wyjściu z UE Wielka Brytania będzie nadal zezwalać bankierom z państw unijnych na pracę na jej terytorium. (PAP)

>>> Polecamy: Niemcy za powstaniem unijnej armii. "W pojedynkę nie pokonamy Rosji"

Reklama

Reklama

 • GK(2016-09-08 20:36) Odpowiedz 171

  To zaczyna byc zabawne najpierw wychodza a pozniej groza ... to tylko oznaka slabosci ...UK zachowaj klase pls.

 • heh(2016-09-09 03:37) Odpowiedz 131

  Londynskie City jest juz trupem i co niby maja znaczyc te czcze pogrozki frajerow z angielskiego rzadu? Mleko sie wylalo - nie mozna nie byc w Unii i miec City w starym wydaniu.

 • asdf(2016-09-08 21:47) Odpowiedz 70

  Sektor usług finansowych ma w GB wielkie znaczenie. Daje prace setkom tysięcy bankierów i przynosi sporo wpływów podatkowych. Typ się boi że stanie to co nadchodzi czyli przenoszenie biznesu międzynarodowego do krajów o wysokich standardach i niższych kosztach. Rozpocznie się powolny proces marginalizacji a nawoływanie jest oznaką desperacji

 • Kolo(2016-09-08 20:35) Odpowiedz 70

  Odezwal sie. A UK BREXITEm nie probuje bronic "jakichs waskich I hipotetycznie narodowosciowych interesow"? Tylko czekam az firmy zaczna sie zawijac z Londynu. Prawdopodobnie juz po cichu podpisuja umowy najmu na przyszly rok w innych miejscach. ;)

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • IgoRR(2016-09-08 21:02) Odpowiedz 63

  Philip Hammond wie co mówi, a mówi to co chcą powiedzieć najbardziej wpływowe rodziny banksterskie. Przekaz jest prosty. Jeśli spróbujecie zaszkodzić nam i naszym interesom - doprowadzimy do załamania wasze "narodowe" gospodarki. Grecja we Francji, albo Włoszech? Czemu nie? Te kraje i tak ledwo zipią jeśli chodzi o kwestie budżetowe... Nawet Niemcy ze swoim Dojcze Bankiem nie powinni czuć sie za pewnie.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • ccc(2016-09-09 08:44) Odpowiedz 51

  Wielka Brytania będzie nadal zezwalać BANKIEROM z innych państw UE na pracę! Buahahahaha! Łaskawcy! Niech pozwalają, proszę bardzo. Tyle tylko że nie wiadomo czy UE będzie pozwalać na przepływ kapitału na pośrednictwem centrum które jest poza nią. Stawiam, że raczej nie. Więc tłumów tych bankierów to bym się raczej nie spodziewał.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze