statystyki

ABC Data została pierwszym oficjalnym partnerem Xiaomi w Unii Europejskiej

22 września 2016, 11:01
Źródło:ISBnews
Xiaomi

Xiaomiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Tomohiro Ohsumi

ABC Data została pierwszym oficjalnym partnerem chińskiego producenta Xiaomi w Unii Europejskiej, poinformowała prezes dystrybutora Ilona Weiss. Sprzedaż rozpocznie się w Polsce, ale będzie sukcesywnie rozwijana także w regionie środkowoeuropejskim.

Reklama

Reklama

"Xiaomi należy do najszybciej rozwijających się producentów na świecie. Jestem przekonana, że produkty naszego partnera będą cieszyć się ogromną popularnością ze względu na wysoką jakość, elegancję i przystępność cenową" - powiedziała Weiss podczas konferencji prasowej.

W ofercie ABC Data znajdą się w pierwszej kolejności trzy modele smartfonów. W przyszłym roku oferta może być poszerzana o kolejne produkty. Sprzedaż rozpocznie się w sieci X-KOM. Według słów wiceprezesa ABC Data, kanał sprzedaży będzie rozszerzany o kolejnych partnerów. 

"Polska, podobnie jak pozostałe kraje w Europie Centralnej i Wschodniej są dla nas ważne ze względu na relatywnie dużą chłonność i dynamikę wzrostu. Chcemy wykorzystać ten trend, rozwinąć nasz biznes w tym regionie we współpracy z ABC Data i osiągnąć strategiczne cele" - powiedział dyrektor sprzedaży na Europę w Xiaomi Alex Wu.

Prezes ABC Data podkreśla, że dla chińskiego producenta duże znaczenie ma udział rynkowy spółki w dystrybucji sprzętu IT do telekomów, który w Polsce wynosi ok. 60%. Ponadto Weiss wskazuje, że dystrybutor współpracuje z ponad 13 tys. resellerów, a cztery centra logistyczne zapewniają efektywną realizację zamówień. 

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,86 mld zł w 2015 r.

>>> Czytaj też: Wielki nabór do brytyjskiego wywiadu. MI6 zatrudni prawie 1000 osób

Reklama

Reklama

 • Seba(2016-09-22 11:41) Odpowiedz 85

  Ciekawe jak omineli bana nałożone na Xiaomi za łamanie patentów Samsunga. Xiaomi ma prawomocny zakaz dystrybucji swoich smartfonów między innymi na terenie Europy i USA z tego powodu.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Qłality(2016-09-22 17:11) Odpowiedz 33

  Używam od zeszłego roku Redmi 2. Poprzednio miałem HTC, który się non stop wieszał. Jestem bardzo zadowolony bo sam decyduje jakie aplikacje używam i mogę wszystko co niepotrzebne usunąć. Jakość świetna jak na tą półkę cenową.

 • Seba (2016-09-22 19:52) Odpowiedz 10

  Posiadanie tych patentów nie wiele tłumaczy. Xiaomi przegrało w sądzie. czego skutkiem są zakazu oficjalnej dystrybucji. Możliwe że powyższa umowa nie jest "oficjalną dystrybucją"

 • jacezar(2016-09-23 01:39) Odpowiedz 00

  Gawiedź się cieszy. Ale to ta sama gawiedź, która hejtuje niemieckie i inne zachodnie koncerny bo to przecież obcy kapitał...

 • Nem(2016-09-22 21:18) Odpowiedz 01

  tutaj małe porównanie jak bardzo atrakcyjna jest cena telefonów Xiaomi - http://chinaprices.pl/product/xiaomi-mi5-32gb/

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze