Jak podano w komunikacie ŻW, do kolizji pojazdów, w tym auta wiozącego szefa MON Antoniego Macierewicza, doszło ok. godziny 17.46 na drodze krajowej nr 10.

"Na podstawie zebranych informacji ustalono, że w kolizji brały udział dwa pojazdy ŻW marki BMW oraz 6 pojazdów cywilnych. W jednym z pojazdów przebywał minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, który zaraz po zdarzeniu udał się innym pojazdem do Warszawy. Troje uczestników kolizji drogowej, po konsultacjach w szpitalu i zaopatrzeniu medycznym, zostało zwolnionych" - podano w komunikacie.

Obecnie jest ustalany dokładny przebieg zdarzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu Wydział ds. wojskowych.

Jak poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek, na miejscu kolizji czynności prowadziła policja. Przybyli także prokuratorzy oraz żandarmi.

"Prowadzone czynności miały na celu określenie okoliczności zdarzenia. Co do kwalifikacji prawnej czynu oraz dalszych kroków w tej sprawie, decyzja zostanie podjęta po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego" - dodał prokurator. (PAP)