Informacja o rozkładzie lotów do tych portów ma być podana na początku marca.

Jak poinformował we wtorek na konferencji Juliusz Komorek, z zarządu firmy Ryanair zostanie uruchomione połączenie z Gdańska do Vaxjo (Szwecja). „Tę trasę zaczniemy obsługiwać pod koniec marca, wraz z wejściem letniego rozkładu lotów, ale ponieważ cieszy się dużym powodzeniem, więc zostanie też na zimę” – wyjaśnił.

W najbliższych miesiącach z Gdańska linia uruchomi nowe połączenie do Neapolu (Włochy).

Podał, że od końca października br. przewoźnik będzie oferował połączenia do Izraela także z Poznania, Krakowa, Wrocławia i Modlina.

Komorek podkreślił, że od przyszłego sezonu zimowego wraca połączenie z Gdańska do Wrocławia (trzy razy w tygodniu), trasa do Krakowa będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu, a trasa do Warszawy pozostanie na poziomie dwóch połączeń dziennie. Wyraził nadzieję, że w najbliższych kilku latach Ryanair będzie mógł każdego roku ogłaszać jedną, dwie nowe trasy krajowe.

Przewoźnik zakłada, że w tym roku w gdańskim porcie obsłuży ok. 1,5 mln pasażerów.

W 2016 r. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył ponad 4 mln pasażerów, czyli o 8 proc. więcej niż rok wcześniej i zanotował prawie 24 mln zł zysku. Władze portu liczą, że w 2017 r. liczba pasażerów wzrośnie też o ok. 8 proc. Pod względem liczby pasażerów lotnisko w Gdańsku jest na trzecim miejscu w kraju, po Warszawie i Krakowie.

Najwięcej połączeń oferowanych jest do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i państw Europy środkowej. Do najpopularniejszych kierunków w 2016 roku należały połączenia do Londynu, Warszawy, Oslo, Sztokholmu, Monachium, Kopenhagi, Frankfurtu, Dortmundu, Krakowa oraz Turku.

Ryanair poleci z Wrocławia do Gdańska i do Brukseli

Irlandzki przewoźnik Ryanair od końca października tego roku uruchomi rejsy z lotniska we Wrocławiu do Gdańska i do Brukseli Charleroi - poinformował we wtorek przewoźnik. Oba połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu.

Dwa nowe połączenia Ryanaira będą wykonywane już jako rejsy w zimowym rozkładzie lotów na 2017/2018 rok.

Jak powiedziała cytowana w komunikacie Olga Pawlonka z Ryanaira, polscy klienci oraz turyści mogą w nadchodzących miesiącach oczekiwać kolejnych udogodnień, np. nowe kierunki czy nowe wnętrza samolotów.

"Jesień zapowiada się we Wrocławiu rekordowo. Cieszymy się, że linie Ryanair dostrzegają potencjał wrocławskiego lotniska i kilka dni po ogłoszeniu lotów do Tel Awiwu zapowiadają dwa nowe połączenia lotnicze ze stolicy Dolnego Śląska" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki.

Irlandzki przewoźnik zapowiedział pięć nowych kierunków z Wrocławia na ten rok. Przed tygodniem ogłosił pierwsze połączenie z Wrocławia na Bliski Wschód – do Tel Awiwu. Podobnie jak w przypadku Gdańska i Brukseli, trasy będą obsługiwane od sezonu zimowego 2017/2018. Z kolei już wiosną będzie można polecieć do Lizbony i na Majorkę.

W aktualnym rozkładzie lotów z Wrocławia linie Ryanair obsługują 25 połączeń, w tym loty na Teneryfę, Maltę, do Madrytu i na Kretę (od sezonu letniego 27 połączeń i 30 od zimowego). (PAP)