Orange Polska osiągnął 100 tys. klientów usługi światłowodowej FTTHWarszawa, 09.02.2017 (ISBnews) - Orange Polska osiągnął 100 tys. klientów usługi światłowodowej FTTH, poinformował prezes Jean-François Fallacher.

"Wzrost przesyłu danych ma rozmiary tsunami. My to umożliwiamy, dzięki naszej infrastrukturze, dzięki realizowanym inwestycjom w technologie 4G i światłowód FTTH. Mamy w zasięgu światłowodu już 1,5 mln gospodarstw domowych i osiągnęliśmy 100 tys. klientów usługi FTTH" - powiedział Fallacher podczas prezentacji oferty Orange Love.

W połowie ub.r. Orange Polska podawał, że ma w zasięgu internetu światłowodowego 1 mln gospodarstw domowych i podtrzymuje swoje cele w zakresie inwestycji w sieć FTTH (Fiber to the home).

Plan inwestycji operatora w FTTH to 2,2 mld zł i osiągnięcie zasięgu do 3,5 gospodarstw.

Orange oferuje obecnie przepustowość do 600 Mb/s, ale prezes operatora podkreśla, że ta technologia nie ma ograniczeń prędkości. W testach osiągnięto 10 Gb/s. Orange oczekuje, że światłowód będzie standardem technologicznym na kolejne 20-30 lat.

Na koniec I kw. ub. roku liczba klientów internetu światłowodowego w Orange wynosiła 27 tys. Operator zapowiadał wtedy przyspieszenie pozyskiwania klientów FTTH.

Według wcześniejszych informacji, przewidywany przez grupę poziom nakładów inwestycyjnych w światłowody w ubiegłym roku sięgał 600 mln zł.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)