Asseco SEE będzie kontynuować ekspansję na nowe rynki w 2017 r.Warszawa, 17.02.2017 (ISBnews) - Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) będzie w br. kontynuować ekspansję na nowe rynki, w tym na obszarze Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, poinformował CEO Piotr Jeleński.

"W 2017 roku będziemy kontynuować ekspansję na nowe rynki – zamierzamy zdobywać klientów na obszarze Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, a także w tych krajach Europy, gdzie już udało się nam podpisać pierwsze umowy, jak np. we Włoszech" – napisał Jeleński w liście do akcjonariuszy.

Zapowiedział, że spółka będzie dalej koncentrować się na ekonomicznym i organizacyjnym uniezależnieniu każdego z segmentów operacyjnych Grupy ASEE.

"W obszarze płatności planujemy wzmocnienie linii związanych z przetwarzaniem i autoryzacją transakcji płatniczych (Processing) oraz linii związanej z mobilnymi płatnościami, w tym z technologią HCE. Z kolei w segmencie bankowym, opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie wspierania transformacji sektora bankowego, dołożymy starań, aby umocnić naszą i tak już znaczącą pozycję w tym obszarze poprzez dalsze zwiększanie udziału własnych produktów i usług w strukturze sprzedaży Grupy ASEE" – dodał CEO Asseco SEE.

Wskazał, że będzie to możliwe dzięki sprzedaży innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza w obszarze omnichannel – Digital Edge i Digital Origination.

"W segmencie Integracja Systemów położymy nacisk na ekspansję własnych rozwiązań na nowe rynki, jak również na zwiększanie udziału rozwiązań przygotowywanych na indywidualne zlecenie dużych klientów, głównie z sektora administracji publicznej" – stwierdził Jeleński.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)