11 bit Studios wyda grę 'Moonlighter' hiszpańskiego studia Digital SunWarszawa, 24.02.2017 (ISBnews) - 11 bit studios zawarło z hiszpańskim studiem Digital Sun umowę dotyczącą wydania gry "Moonlighter", stworzonej przez Digital Sun, podał emitent.

"'Moonlighter' to gra roguelike, w której gracz wciela się w Willa - za dnia właściciela sklepu, w nocy zaś dzielnego poszukiwacza przygód. Tytuł nawiązuje do klasycznych gier 2D takich jak Legend of Zelda czy Harvest Moon. Całość podana jest w wysokiej jakości pixel artowej oprawie" - czytamy w komunikacie.

Dokładna data premiery gry zostanie ustalona i podana do publicznej wiadomości w terminie późniejszym. Sprzętowe platformy docelowe "Moonlightera" to: PC, Mac, Linux, PS4 oraz Xbox One, wskazano również.

"Gra dystrybuowana będzie przy użyciu platform cyfrowej dystrybucji. Pierwsza okazja do zagrania w tytuł nastąpi już na nadchodzących targach GDC w San Francisco oraz PAX East w Bostonie" - czytamy dalej.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)