Vantage Development sprzedał 253 lokale i wydał 181 w I kwartale

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
3 kwietnia 2017, 16:02
Vantage Development sprzedał 253 lokale i wydał 181 w I kwartale



Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Grupa Vantage Development sprzedała 253 lokale w I kwartale br., co oznacza wzrost o 1,2% r/r, podała spółka. Jednocześnie grupa wydała w tym okresie 181 lokali.

"Po zebraniu danych od spółek zależnych realizujących inwestycje deweloperskie powziął informację, iż grupa Vantage Development osiągnęła w I kwartale 2017 roku sprzedaż na poziomie 253 lokali. Tym samym liczba sprzedanych lokali w stosunku do I kwartału 2016 roku wzrosła o 1,2%, a po wyłączeniu jednorazowej transakcji za I kwartał 2016 roku (która została dokonana z firmą FSMnW Wrocław sp. z o.o. i obejmowała 138 lokali), liczba sprzedanych lokali w stosunku do I kwartału 2016 roku wzrosła o 125,89%" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie w I kwartale br. zostało wydanych 181 lokali, podano również.

"Zgodnie z polityką rachunkowości emitenta, przychody ze sprzedaży rozpoznawane są w momencie wydania lokalu klientom. Kwota przychodów ze sprzedaży lokali nie jest równoznaczna z wartością umów sprzedaży zawartych w danym okresie sprawozdawczym" - czytamy dalej.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2016 r. sprzedała 812 lokali.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj