Marvipol odstąpił od zakupu akcji Soho DevelopmentWarszawa, 20.04.2017 (ISBnews) - Grupa Marvipol oraz akcjonariusze Soho Development zdecydowali o zakończeniu negocjacji w sprawie zakupu przez Marvipol pakietu akcji Soho Development, podał Marvipol. O odstąpieniu od transakcji zdecydował brak porozumienia w sprawie ceny i istotnych warunków transakcji.

"Wobec braku porozumienia w sprawie kluczowych parametrów transakcji wspólnie z gronem akcjonariuszy Soho Development zdecydowaliśmy o zakończeniu procesu negocjacyjnego. Grupa Marvipol zamierza dalej poszukiwać okazji do skokowego wzrostu skali działalności w segmencie deweloperskim" - powiedział prezes Marvipolu Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Dodał, że obok transakcji zakupu działek budowlanych pod projekty deweloperskie grupa rozważa również inne inwestycje, które mają przynieść satysfakcjonujący zwrot na kapitale.

"Niezmiennie jesteśmy zainteresowani aktywnym udziałem w konsolidacji rynku deweloperskiego, jednak na obecnym etapie nie prowadzimy rozmów w sprawie transakcji typu M&A w branży deweloperskiej" - poinformował Książek.

Soho Development to spółka notowana na GPW od 1997 roku.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 654 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)