Portal „Poszukiwany, poszukiwana” uruchomiony przez KPT składa się z dwóch zakładek. Przedsiębiorcy mogą zamieszczać w serwisie aktualne oferty pracy, praktyk i staży oraz informacje o firmie. Osoby poszukujące zatrudnienia mają możliwość umieszczenia swojego CV i śledzenia ofert pracy.

„Firmy coraz częściej borykają się z problemem znalezienia dostępu do wykwalifikowanej kadry. W tym celu stworzyliśmy platformę komunikacji i wymiany informacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem” – powiedział PAP Mazurkiewicz.

Dodał, że inicjatywa skierowana jest nie tylko do firm działających na terenie Parku. „Nasze narzędzie kierujemy do przedsiębiorców z Kielc i regionu świętokrzyskiego. Z portalu mogą korzystać, co jest dla nas bardzo ważne, studenci i absolwenci kieleckich uczelni wyższych, którzy poszukują zatrudniania” – podkreślił dyrektor.

W serwisie znajduje się wyszukiwarka ofert według słów kluczowych, np. nazwy firmy czy stanowiska. Jak zapewnił Mazurkiewicz, strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze, a administrator portalu zadbał o wysoki poziom bezpieczeństwa w ramach tego serwisu i ochronę danych osobowych.

„Chcemy, aby portal działał bardzo efektywnie. Stąd poprzez nazwę firmy, która funkcjonuje na naszym terenie, można bardzo łatwo do niej dotrzeć. To narzędzie jest w 100 procentach bezpieczne - dlatego że te ogłoszenia można przeglądać tylko wtedy, gdy dana osoba zaloguje się do systemu. Wtedy dochodzi do bezpośredniej komunikacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem” – wyjaśnił Mazurkiewicz. Poinformował także o uruchomieniu internetowego programu „Praca w KPT”.

„Z portali społecznościowych korzysta przede wszystkim młodzież i to do niej skierowana jest ta inicjatywa. W tej chwili mamy już zarejestrowanych ponad 1000 użytkowników. Studenci i absolwenci kieleckich uczelni mogą tutaj znaleźć aktualne ogłoszenia o pracy” – powiedział.

Kielecki Park Technologiczny powołano w 2008 r., a otwarcie jego obiektów (inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r.) umożliwiała inwestycja współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

Park, kosztem kolejnych 120 mln zł, dzięki dofinansowaniu z tego samego programu, zbudował m.in. zespół inkubatorów oraz trzy hale produkcyjne. Powstało Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Szybkiego Prototypowania LabDesign, Centrum Kompetencji w zakresie CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie), Centrum Kompetencji i Kreatywności w zakresie Fashion Design.

W KPT działa ponad 150 podmiotów gospodarczych. (PAP)