"Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego, sprzedający udzielili emitentowi wyłączności na sfinalizowanie transakcji do dnia 8 września 2017 r. (okres wyłączności). Powyższe oznacza, że sprzedający nie będą prowadzić w okresie wyłączności jakichkolwiek rozmów dot. transakcji z podmiotami innymi niż emitent. W okresie wyłączności sprzedający i emitent zamierzają zawrzeć przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce. Sprzedający i emitent osiągnęli wstępne porozumienie, co do podstawowych warunków transakcji" - czytamy w komunikacie.

W wyniku potencjalnej transakcji (tj. po zawarciu umowy sprzedaży udziałów) emitent może przejąć kontrolę nad siecią sklepów detalicznych pod marką Mila. Na koniec 2016 r. w sieci Mila funkcjonowało 188 placówek. Sprzedaż sieci Mila w 2016 r. wyniosła 1,49 mld zł, a EBITDA wyniosła ok. 4,8 mln zł.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)