11bit Studios przesunął premierę gry 'Frostpunk' na I kw. 2018 r.Warszawa, 15.09.2017 (ISBnews) - 11bit Studios zdecydował o przesunięciu premiery gry "Frostpunk" na I kw. 2018 r., podała spółka.

Dokładna data premiery zostanie ujawniona na przełomie 2017 i 2018 r., podano w komunikacie.

Spółka zdecydowała o przesunięciu terminu w związku z zamiarem przeprowadzenia równoczesnej premiery gry na siedmiu rynkach i odpowiednio w siedmiu wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński i hiszpański). Ponadto na kluczowych rynkach "Frostpunk" ma być obecny zarówno w wersji cyfrowej, jak i w wydaniu pudełkowym.

"Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem zarządu spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry" - czytamy dalej.

Na początku lutego 2017 r. 11bit studios zdecydował o przesunięciu premiery "Frostpunk" na II półrocze 2017 r. z powodu chęci dopracowania gry, zarówno od strony artystycznej, jak i technologicznej.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)