"Zwiększymy zdolności regazyfikacyjne do 7,5 mld m3. Sto kilkadziesiąt milionów złotych będzie nas kosztowała rozbudowa zdolności regazyfikacyjnych o 50 proc., a budowa samego terminala to był koszt 3 mld zł" - powiedział Sieradzki podczas panelu na XIV Kongresie Nowego Przemysłu.

Wskazał, że rozbudowa polega na dostawieniu kolejnych dwóch regazyfikatorów SCV do obecnych pięciu.

"Nie musimy budować na terminalu elektrowni kogeneracyjnej. Rozpatrujemy taką możliwość, ale jeśli zostanie ona zbudowana to w późniejszym okresie" - powiedział także dyrektor.

Wyraził zadowolenie ze zmiany rekomendacji komitetu inwestycyjnego Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), zgodnie z którą w elektrowni Dolna Odra ma być budowany blok gazowy.

"Mam nadzieję, że decyzja o przestawieniu Dolnej Odry na gaz jest taką pierwsza jaskółką, pierwszym krokiem" - powiedział.

Pod koniec września br. wiceminister energii Michał Kurtyka poinformował, że Gaz-System może przekazać do użytkowania układ zwiększający zdolności regazyfikacyjne Terminalu LNG do 7,5 mld m3 rocznie w 2020 r. Ewentualna budowa trzeciego zbiornika mogłaby zakończyć się w 2022 r.