Warszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Polkomtel, operator sieci Plus, utrzymuje dotychczasowe zasady roamingu na terenie Unii Europejskiej po decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) zezwalającej na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w UE, podał operator.
„Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas" – czytamy w oświadczeniu operatora.
Wcześniej media podawały, że operator sieci Plus dostał zgodę UKE na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej.
W połowie czerwca Polkomtel podał, wprowadził zasadę "W Unii jak w domu", co oznaczało, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.
O wprowadzeniu zasady Roam Like At Home poinformowały już Play, Orange Polska i T-Mobile.
Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.
(ISBnews)