Ergis oczekuje dobrego roku dzięki spadkom cen polimerówWarszawa, 26.10.2017 (ISBnews) - Ergis ocenia pozytywnie perspektywy na najbliższy rok, poinformował prezes Tadeusz Nowicki.

"Oczekujemy że ceny polimeròw wreszcie spadną, a koszty pracy się ustabilizują, perspektywy na najbliższy rok oceniamy optymistycznie" - powiedział prezes Nowicki podczas spotkania prasowego.

Wzrost kosztów pracy w 2017 r. wyniósł w grupie 5,6 mln zł, przy łącznym zatrudnieniu na dzień 30 września br. wyniosła 996 osób, w tym 98 tymczasowych, podano także.

"Zdecydowaliśmy w tym roku o podwyżkach co było wynikiem presji rynkowej, przy czym podwyżki dotyczyły praktycznie tylko pracownikòw produkcji" - dodał prezes.

Podstawowy surowiec dla spòłki - PVC podrożał w ciągu roku o 9,2%, podkreślono.

"Od 2011 r. PVC jest najdroższe w historii co w połączeniu z presją cenową konkurentòw odbiło się na naszych wynikach" - dodał Nowicki.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)