Radpol myśli o pozyskania partnera biznesowego w zw. z produkcją betonowąWarszawa, 27.10.2017 (ISBnews) - Radpol prowadzi analizy w sprawie ewentualnego pozyskania partnera biznesowego dla części działalności zakładu Wirbet w Ostrowie Wielkopolskim w związku z poszukiwaniem opcji strategicznych dla najmniej marżowych produktów, poinformował prezes Michał Jarczyński.

"Bardziej zależy nam na znalezieniu partnera biznesowego niż na sprzedaży zakładu w całości. Forma współpracy jest do dyskusji" - powiedział Jarczyński dziennikarzom.

Analizy w tej sprawie trwają, spółka prowadzi też już wstępne rozmowy.

"Myślę, że podjęcie decyzji to jest kwestia kilku miesięcy" - dodał prezes,

W opublikowanej w środę strategii na lata 2018-2021 Radpol podał, że planuje dokonać przeglądu opcji strategicznych dla obszarów o najniższej rentowności, tzn. żerdzi strunobetonowych i prefabrykatów, produkowanych w zakładzie w Ostrowie Wielkopolskim.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)