Gobarto zawarło umowę z Cedrobem dotyczącą zakupu ZM Silesia za 78 mln złWarszawa, 01.12.2017 (ISBnews) - Gobarto zawarło z Cedrobem umowę rozporządzającą, której przedmiotem jest zakup 5 500 000 akcji spółki Zakłady Mięsne Silesia, poinformowała spółka. Gobarto na etapie umowy warunkowej informowało, że wartość transakcji wyniesie 78 mln zł.

"Zawarcie uowy rozporządzającej zostało poprzedzone spełnieniem warunków zawieszających, tj.:
- uzyskaniem przez Cedrob oświadczenia o rezygnacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z wykonania prawa pierwokupu nabycia akcji ZMS;
- uzyskaniem odpowiednich zgód / zawarciem odpowiednich aneksów z bankami współpracującymi z ZMS w przedmiocie wyrażenia zgody na nabycie akcji ZMS przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

Gobarto i Cedrob zawarły, jako umowy towarzyszące, umowy licencyjne dotyczące znaków towarowych należących do Cedrob oraz umowy najmu i dzierżawy sklepów i nieruchomości związanych z zorganizowanymi częściami przedsiębiorstwa będących przedmiotem sprzedaży, dodano.

"Nabycie ww. aktywów wpisuje się strategię działania na lata 2015-2019" - podkreślono w komunikacie.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

(ISBnews)