QubicGames ma umowę na wprowadzenie 'The Way' na Nintendo SwitchWarszawa, 07.12.2017 (ISBnews) - QubicGames zawarł ze spółką stowarzyszoną Sonka, w której ma 29% akcji, umowę wydawniczą na wprowadzenie gry "The Way", na platformę Nintendo Switch, podała spółka.

"Współpraca obejmować będzie wsparcie dla Sonka S.A. przy implementacji gry na nową platformę, jej wydanie, marketing oraz dystrybucję. Premiera gry na platformę Nintendo Switch planowana jest na pierwsze półrocze 2018 r." - czytamy w komunikacie.

W zamian za licencję na wydawanie gry Sonka otrzyma wynagrodzenie w postaci procentu od przychodów ze sprzedaży gry (revenue share), podano także.

"Jednocześnie emitent otrzyma jednorazowe wynagrodzenie od Sonka S.A. za wsparcie przy produkcji gry na platformę Nintendo Switch" - czytamy dalej.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od września 2016 r.

(ISBnews)