Przedsiębiorstwo Padma 3.0 ma zainwestować co najmniej 55 mln zł do września 2025 roku. Ma także zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie z 222 pracowników o kolejnych 10. Spółka zobowiązała się do utrzymanie tego poziomu zatrudnienia przez okres dwóch lat.

Padma 3.0 działa aktualnie na podstawie czterech zezwoleń. Teraz otrzymała piąte. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne tej spółki wyniosły prawie 110 milionów. Padma 3.0 jest powiązana kapitałowo z Padmą Art, która działa z kolei na podstawie trzech zezwoleń. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne Padmy Art to ponad 66 milionów złotych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 360 osób.

Firmy te produkują różne elementy wyposażenia wnętrz, m.in. artykuły dekoracyjne na potrzeby szwedzkiego koncernu IKEA.

Zarząd SSSE wydał także zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w tej samej podstrefie spółce ASPI, która ma zainwestować co najmniej 7 mln zł do końca 2023. Ma także zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie z 90 pracowników do 95 i utrzymać je przez dwa lata.

ASPI działała dotąd na podstawie dwóch zezwoleń i zainwestowało w strefie prawie 10 mln zł. To producent narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

W strefie działa obecnie ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. osób. Zainwestowały ponad 3 mld zł.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 663 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

edytor: Marek Michałowski