Pharmena przedłuża umowy dystrybucyjne w Chinach, Hong Kongu, Makao i TajwanieWarszawa, 19.12.2017 (ISBnews) - Pharmena przedłuża umowę na dystrybucję produktów w Chinach, Hong Kongu, Makao oraz na Tajwanie na kolejny rok, podała spółka. Zakładana minimalna wartość zamówień w roku 2018 wynosi 850 tys. euro.

"W związku z przekroczeniem limitu zamówień w roku 2017, dystrybutor zachowuje wyłączność na sprzedaż produktów spółki na rynek Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu na kolejny rok. Zakładana minimalna wartość zamówień w roku 2018 wynosi 850 tys. euro. W ocenie zarządu powyższa umowa może mieć w ciągu kilku najbliższych lat istotny wpływ na zwiększenie sprzedaży dermokosmetyków" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia Pharmena, zawarta w dniu 5 maja 2017 r. umowa na dystrybucję produktów spółki na rynek Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu gwarantuje dystrybutorowi wyłączność na sprzedaż produktów na wymienionych wyżej rynkach pod warunkiem osiągnięcia przez dystrybutora w danym roku minimalnego poziomu sprzedaży określonego w umowie.

"Kontynuacja współpracy z dystrybutorem ma na celu dalszą ekspansję na nowe rynki zbytu poza granice kraju, co stanowi jeden z elementów realizacji strategii spółki w zakresie poszerzenia kanałów dystrybucji dermokosmetyków. Powyższą informację podano, ponieważ realizacja planu sprzedaży w 2017 r. oraz kontynuacja współpracy z dystrybutorem w 2018 r. może mieć istotny wpływ na osiągane przez Pharmena przychody ze sprzedaży produktów" - czytamy dalej.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)