Według chińskich mediów Trump dodał, że USA i Chiny powinny zabiegać o to, by znaleźć właściwe rozwiązanie dla konfliktów handlowych.

Xi powiedział, że Pekin popiera rozmowy na szczycie między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną i liczy na to, że obie strony będą w stanie stworzyć klimat wzajemnego zaufania, a Waszyngton weźmie pod uwagę racjonalne niepokoje Pjongjangu związane z bezpieczeństwem kraju - podała chińska telewizja.

Biały Dom poinformował, że Trump i Xi uzgodnili, iż należy utrzymać w mocy sankcje gospodarcze nałożone na Koreę Północną, aż Pjongjang "na stałe zdemontuje swój program nuklearny i balistyczny".

Między Waszyngtonem a Pekinem narasta napięcie grożące wojną handlową, odkąd Trump zagroził wprowadzeniem ceł na chińskie towary, by ukarać Chiny za wymuszanie transferu technologii od zagranicznych firm. Pekin odpowiedział własną listą amerykańskich dóbr o podobnej wartości, które może obłożyć taryfami odwetowymi.

Cła na warte 50 mld dol. na chińskie produkty mogą wejść w życie w czerwcu; chińskie taryfy odwetowe uzależniono od wprowadzenia ceł amerykańskich. (PAP)

fit/ kar/