Podczas spotkań przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji będą mogli uzyskać informacje o zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, podatkowego i zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.

"Zależy nam na tym, żeby przedsiębiorcy dowiedzieli się, co dają im rozwiązania, które przygotowaliśmy i nad którymi pracujemy" - powiedziała PAP minister przedsiębiorczości technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w spotkaniach tych mogą wziąć też udział lokalni urzędnicy, "bo to oni są często pierwszym punktem kontaktu z przedsiębiorcą".

Reklama

"Chodzi o to, aby litera prawa nie była martwa, ale stosowana przez wszystkich. Celem naszych spotkań są także rozmowy z przedstawicielami biznesu o tym, co jeszcze możemy dla nich zrobić, jak ułatwić im prowadzenie działalności gospodarczej. Od początku prac nad zmianami otoczenia prawnego, wsłuchiwaliśmy się w głos przedsiębiorców i ekspertów. Ich zdanie jest dla nas szczególnie ważne" - podkreśliła szefowa MPiT.

W strefie informacyjnej konferencji na pytania uczestników mają odpowiadać eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Zamówień Publicznych.

Pierwsze z cyklu 60 spotkań odbędzie się w poniedziałek w Koszalinie z udziałem minister Emilewicz, ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera, wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej Pawła Cybulskiego, prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzaty Stręciwilk, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Nina Dobrzyńska.

Kolejne spotkanie, w Ostrowie Wielkopolskim, zaplanowano na środę. Swój udział w nim potwierdzili m.in. Jadwiga Emilewicz, wiceminister MIiR, pełnomocnik rządu ds. MŚP Andżelika Możdżanowska. Konferencja w Chełmie obędzie się natomiast 4 czerwca 2018.

Organizatorem ogólnopolskich konferencji pod hasłem "Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Partnerami – Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Urząd Zamówień Publicznych.

Cykl konferencji potrwa do października. Spotkania będą się odbywać w miastach wojewódzkich i powiatowych. (PAP)

autor: Magdalena Jarco