Polenergia zbyła 50% w spółkach budujących farmy offshore na rzecz StatoilWarszawa, 22.05.2018 (ISBnews) - Polenergia zawarła ze Statoil Holding Netherlands umowę przyrzeczoną przenoszącą własność 50% udziałów spółek Polenergia Bałtyk II i Polenergia Bałtyk III (SPV), które prowadzą projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku, podała spółka.

W dniu podpisania umów własność 50% udziałów obu SPV przeszła na Statoil Holding Netherlands, podano w komunikacie.

"Jednocześnie, tego samego dnia, doszło do zawarcia: (i) umów dotyczących rozwoju oraz realizacji projektów budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku (tzw. development and execution services agreements) pomiędzy każdą z SPV oraz Statoil New Energy Service Centre B.V. (członkiem grupy kapitałowej Statoil), (ii) umów serwisowych pomiędzy każdą z SPV i spółką oraz (iii) porozumień wspólników dotyczących każdej z SPV pomiędzy spółką, Statoil Holding Netherlands oraz odpowiednio każdą z SPV" - czytamy dalej.

O zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży 50% udziałów w dwóch spółkach: Polenergia Bałtyk II i Polenergia Bałtyk III (SPV), które prowadzą projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku na rzecz Grupy Statoil, za ponad 94 mln zł spółka poinformowała 6 marca br.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

(ISBnews)