TIM liczy na poprawę rentowności lub jej utrzymanie oraz na wzrost sprzedażyWarszawa, 24.05.2018 (ISBnews) - TIM liczy w kolejnych kwartałach br. na wzrost sprzedaży oraz utrzymanie lub poprawę rentowności, wynika z wypowiedzi przedstawicieli zarządu.

"Poza rokiem 2008 pierwszy kwartał, jeśli chodzi o naszą sprzedaż, był zawsze najgorszym okresem w całym roku kalendarzowym. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku miałaby się powtórzyć sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia 10 lat temu" - powiedział prezes Krzysztof Folta podczas konferencji prasowej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży TIM sięgnęły 193,96 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 163,16 mln zł rok wcześniej. W tym czasie EBITDA wzrosła do 5,6 mln zł z 0,9 mln rok wcześniej.

"Rentowność na przyszłość będzie się poprawiać lub zostanie na podobnym poziomie, jak w I kwartale. Uważnie zarządzamy ceną i restrykcyjnie podchodzimy do kosztów. Tu widzimy znaczny potencjał do poprawy wyników. Powinna też działać dźwignia operacyjna" - powiedział członek zarządu Piotr Tokarczuk w kuluarach konferencji.

Wynik na działalności operacyjnej w grupie kapitałowej TIM wzrósł w I kwartale br. do 3,06 mln zł, podczas gdy rok wcześniej na poziomie skonsolidowanym zanotowano stratę 1,62 mln zł. Wynik na sprzedaży wzrósł do 3,05 mln zł, przy stracie 1,76 mln zł rok wcześniej.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)