TIM: Klienci zewnętrzni 3LP mają w tym roku zapewnić 30% przychodów spółceWarszawa, 24.05.2018 (ISBnews) - Klienci zewnętrzni największej spółki zależnej TIM, 3LP mają w tym roku zapewnić 30% przychodów spółki, a docelowo stanowić 50% udziału, poinformował prezes TIM Krzysztof Folta. Wszystkie spółki zależne w grupie mają w tym roku kontrybuować dodatnio do wyników skonsolidowanych, dodał członek zarządu Piotr Tokarczuk.

"W I kwartale udział przychodów z usług logistycznych dla klientów zewnętrznych w spółce 3LP wyniósł 24%, przy 6% rok wcześniej. Chcemy, by udział ten w tym roku wyniósł 30%, a docelowo wzrósł do 50%" - powiedział Folta podczas konferencji prasowej.

Podczas poprzedniej konferencji w kwietniu br. prezes Folta mówił że wstępne założenia na ten rok to 25% sprzedaży do klientów zewnętrznych.

Spółka zakończyła I kw. br. wzrostem przychodów o 32% i zanotowała dodatni wynik na sprzedaży i działalności operacyjnej, dodano.

"Zakończyło się wdrożenie kolejnych elementów zaawansowanej automatyki - magazynu typu shuttle system oraz automatycznego sortera. To najnowocześniejsze systemy tego typu w Europie Centralnej. Obecnie są wykorzystywane na poziomie 40-50%, jednak prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi klientami" - powiedział prezes.

Wśród obecnych klientów 3LP są m.in.: jeden z największych internetowych sprzedawców opon i akcesoriów samochodowych w Polsce i Europie oraz globalny internetowy dystrybutor suplementów diety. Spółka podpisała też umowę na 24 miesiące z dużym producentem artykułów higienicznych, podano także.

"Na koniec roku planowane jest oddanie kolejnego budynku w centrum logistycznym o powierzchni 10,5 tys. m2, dzięki czemu spółka ma dysponować łącznie ponad 50 tys. m2. Mamy jeszcze rezerwę na kolejny budynek. Co istotne, podejmując decyzję o budowie kolejnej części obiektu magazynowego mieliśmy już na tą powierzchnię podpisane umowy" - dodał prezes.

Spółka pozyskała również pozwolenie na budowę hali o powierzchni 26,6 tys. m2, która ma sąsiadować z nowo powstającym budynkiem, dodano.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)