Marvipol chce być gotowy do następnych projektów magazynowychWarszawa, 18.06.2018 (ISBnews) - Grupa Marvipol po finalizacji sprzedaży kolejnego projektu magazynowego - koło Grodziska Mazowieckiego - ma w planach sprzedaż jeszcze jednego z oddanych do użytkowania projektów do końca roku, poinformował wiceprezes Mariusz Poławski.

7 czerwca Marvipol Development raportował o zawarciu ostatecznej umowy sprzedaży udziałów PDC Industrial Center 60, właściciela projektu magazynowego w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Cena sprzedaży udziałów posiadanych przez Marvipol Logistics wyniosła ok. 2,4 mln euro.

"Jesteśmy zadowoleni z wynegocjowanych warunków sprzedaży projektu. W oparciu o cenę sprzedaży udziałów i naliczone odsetki od pożyczek udzielonych przez Grupę Marvipol PDC Industrial Center 60 sp. z o.o., całkowity zysk Marvipol na projekcie wyniesie blisko 12 mln zł. Do tej pory w wynikach ujęliśmy ok. 9,7 mln zł zysku z tytułu tej inwestycji" – poinformował Mariusz Poławski w rozmowie z ISBnews.

Grupa Marvipol zamierza utrzymać obecny, wynoszący ok. 200 mln zł poziom zaangażowania w projekty magazynowe, dlatego pracuje nad kolejnymi inwestycjami do uruchomienia w 2018 r.

"Jesteśmy w trakcie analizy kolejnych projektów. Po sfinalizowaniu sprzedaży projektu w rejonie Grodziska uwolnione środki z tego tytułu, w wysokości blisko 50 mln zł, będziemy chcieli przeznaczyć na nowe inwestycje magazynowe" - powiedział Poławski.

"Kolejne projekty będziemy rozpoczynać sukcesywnie, po sprzedaży poprzednich. W tym roku chcielibyśmy łącznie sprzedać projekty magazynowe z ok. 120 tys. m2 GLA, wtedy będziemy myśleli o inwestycjach w projekty z 150 tys. m2 GLA" – dodał.

Łączna powierzchnia projektów Marvipolu w przygotowaniu, budowie i komercjalizacji wynosi 344 tys. m2.

W 2015 r. Grupa Marvipol, dążąc do dywersyfikacji ryzyk biznesowych i osiągnięcia atrakcyjnego zwrotu na kapitale, nawiązała współpracę z Grupą Panattoni, liderem rynku magazynowego w Polsce i w Europie, w zakresie wspólnej realizacji projektów magazynowych. Uwzględniając sprzedaż projektu w okolicach Grodziska Mazowieckiego, w 2017 i 2018 roku grupa sprzedała dwa projekty magazynowe.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)