Pharmena chce zwołać na wrzesień walne ws. przejścia na rynek główny GPWWarszawa, 25.07.2018 (ISBnews) - Pharmena planuje walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zadecyduje o przeniesieniu notowań spółki na rynek główny GPW na wrzesień, poinformował ISBnews prezes Konrad Palka. Na przełomie III i IV kwartału br. spółka chce zaprezentować strategię sprzedaży swojego suplementu diety ze składnikiem 1-MNA.

„Walne zgromadzenie akcjonariuszy w sprawie przeniesienia notowań spółki na rynek główny planujemy zwołać na wrzesień" - powiedział ISBnews Palka.

Na przełomie III i IV kwartału Pharmena planuje zaprezentować konkretną strategię sprzedaży swojego suplementu diety ze składnikiem 1-MNA. W ub. tygodniu spółka zleciła produkcję produktu na rynkach europejskich.

„W zeszłym tygodniu zleciliśmy już produkcję suplementu. Zakładamy, że proces przygotowania do produkcji i sama produkcja potrwają kilka miesięcy. W IV kwartale tego roku chcielibyśmy wprowadzić gotowy produkt na rynek w Polsce. W przyszłym roku chcemy wyjść z produktem na pierwsze dwa rynki europejskie" - wskazał prezes.

Pharmena otrzymała 12 czerwca br. zgodę na wprowadzenie na rynek cząsteczki 1-MNA jako składnika nowej żywności.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)