"Zarząd Budimeksu informuje, że otrzymał pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi informujące o wyborze oferty konsorcjum Budimex – lider konsorcjum 50 % i Strabag Sp. z o.o. – partner konsorcjum 50 % jako najkorzystniejszej w postępowaniu przetargowym na: Projekt i budowa drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi. Zad. A – Odcinek I węzeł "Łódź Lublinek" – węzeł "Łódź Teofilów" Zad. B – Odcinek II węzeł "Łódź Teofilów" _bez węzła_ – DK91 w m Słowik w zakresie Część nr 1 zamówienia: "Projekt i budowa drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi Zad. A – Odcinek I węzeł "Łódź Lublinek" – węzeł "Łódź Teofilów"" - czytamy w komunikacie

Wartość kontraktu: 456 748 863 zł netto. Termin rozpoczęcia: od daty zawarcia umowy. Termin zakończenia: 32 miesięcy od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, podano także.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. spółka miała 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.