Marvipol Logistics i Panattoni wnioskują do UOKiK ws. wspólnego przedsiębiorcyWarszawa, 11.09.2018 (ISBnews) - PG Dutch Holding I, Marvipol Logistics oraz Hermes Platinumzłożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o pozwolenie na utworzenie wspólnegoprzedsiębiorcy, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 13 sierpnia. Sprawa jest w toku.

"PG Dutch, Marvipol oraz Hermes Platinum w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie parku magazynowo-logistycznego, zamierzają utworzyć wspólnego przedsiębiorcę" - czytamy w komunikacie.

PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni, która świadczy usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Jako zarządca obiektów, grupa kapitałowa Panattoni świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni w zakresie prowadzenia rozliczeń mediów, zapewnienia sprawności urządzeń technicznych jak i profesjonalnego wyglądu magazynów. Grupa Panattoni jest obecna również na rynku wynajmu powierzchni przemysłowych (magazynowych) w regionie Warszawy (województwo mazowieckie), w regionie Poznania (województwo wielkopolskie), w regionie Krakowa (województwo małopolskie), w regionie Łodzi (region Polski centralnej) oraz w regionie Górnego Śląska (województwo śląskie).

Marvipol wchodzi w skład grupy kapitałowej Marvipol Development S.A., która jest ostatecznie kontrolowana przez osobę fizyczną. Grupa Marvipol, poprzez spółki celowe, prowadzi m.in. działalność deweloperską w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym oraz magazynowym. W ramach segmentu mieszkaniowego grupa Marvipol realizuje zarówno wieloetapowe inwestycje, jak i mniejsze, kameralne projekty, skupiając działalność przede wszystkim w Warszawie, rozwijając od 2017 r. także działalność w Gdańsku. W segmencie magazynowym, grupa Marvipol współpracuje z grupą Panattoni, wspólnie realizując projekty magazynowe w różnych częściach Polski.

Hermes Platinum jest kontrolowana przez dwie osoby fizyczne. Udział w realizacji wspólnego projektu z PG Dutch oraz Marvipol będzie pierwszym projekt realizowanym przez Hermes Platinum.

(ISBnews)