Ancestry pomaga ludziom znajdować dane na temat ich rodzin i organizuje badania genealogiczne na zlecenie. Od jakiegoś czasu umożliwia także przeprowadzenie w domowych warunkach testu DNA. Usługa ta jest dostępna także w Polsce.

Firma współpracuje ze Spotify w zakresie badań „muzycznego DNA”, które ma być określane na podstawie standardowego testu DNA oferowanego przez Ancestry - pisze Quartz. Efektem działań obu firm jest powstanie spersonalizowanego generatora list odtwarzania. Na czym polega? Najpierw, na podstawie testu DNA Ancestry, będziesz mógł określić swoje pochodzenie. Następnie będziesz mógł zbudować listę odtwarzania, która uwzględnieni etniczne i geograficzne cechy twojego pochodzenia. Generator wybierze dla ciebie utwory, które mają związek z miejscem pochodzenia. Ktoś z hiszpańskimi korzeniami może dostać do posłuchania rockową grupę Los Sire, podczas gdy osoba, której korzenie sięgają Chin, posłucha tradycyjnych dalekowschodnich melodii.

Spotify ma także idealne rozwiązanie dla osób, które nie zrobiły wcześniej testu DNA. Platforma umożliwia określenie swojego „muzycznego genotypu” na podstawie analizy najczęściej słuchanych gatunków. Dowiesz się na przykład, czy częściej obcujesz z popem czy rockiem.

>>> Czytaj także: Wiadomo już, kogo SpaceX zabierze na pierwszy komercyjny lot dookoła Księżyca