Z sondażowych wyników sprzed lokali wyborczych, gdzie przepytano 500 osób wynika, że Witkowski, który startował z własnego komitetu, otrzymał 56 proc. głosów, a jego kontrkandydat - Wojciech Skurkiewicz (PiS) - 44 proc.

"Każdy sondaż, każda prognoza, która mówi, że się wygrywa - cieszy, i to cieszy niepomiernie, bo to daje prognostyk, że może być naprawdę b. dobry wynik, a przede wszystkim zwycięstwo w wyborach" - powiedział Witkowski podczas wieczoru wyborczego. Zaproponował jednocześnie, żeby "cierpliwie czekać na meldunki z obwodowych komisji wyborczych i skwapliwie dodawać w kolumienkach te cyferki".

Witkowski podziękował Skurkiewiczowi za prawdziwą polityczną rywalizację. "Ona naprawdę była - myślę - dobra. Przede wszystkim udało się uzyskać wiele obietnic dla Radomia. Tak jak wielokrotnie mówiłam, nie stać nas na to, żeby zatrzymywać zmiany, musimy te zmiany kontynuować, tak dziś mogę powiedzieć, że tak jest z tymi obietnicami: kawałek po kawałku, działka po działce będziemy egzekwować je do realizacji" - stwierdził obecny prezydent Radomia.

Witkowski dziękował wszystkim radomianom, którzy wzięli udział w wyborach. "Frekwencja jest naprawdę oszałamiająca. I tak jak zawsze zastanawialiśmy się, czy w drugiej turze frekwencja będzie niższa, i o ile niższa, tak wygląda na to, że dziś w II turze frekwencja będzie wyższa niż I turze" - powiedział prezydent miasta. Według niego, oznacza to, że te wybory dla radomian były bardzo ważne.

Reklama

Witkowski pogratulował także bardzo dobrych wyników Bogdanowi Wencie, Jackowi Majchrowskiemu i Pawłowi Adamowiczowi.