Feerum liczy na efekty rozmów o kolejnych kontraktach w Afryce w 2019 r.


Warszawa, 05.12.2018 (ISBnews) - Feerum prowadzi zaawansowane rozmowy nt. realizacji kolejnych projektów w Afryce i liczy na ich efekty w 2019 r., poinformował prezes Daniel Janusz.
"Jesteśmy w dalece zaawansowanych rozmowach z innymi państwami w Afryce" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.
"Liczymy, że w 2019 r. coś się w Afryce jeszcze wydarzy, bo mocno nad tym pracujemy" - dodał.
Podkreślił, że pozyskaniu kolejnych zamówień na rynku afrykańskim sprzyjać będzie ukończenie realizowanego obecnie kontraktu w Tanzanii.
"Gdy silosy staną w styczniu - rozmowy przyspieszą" - ocenił prezes.
W odniesieniu do samego tanzańskiego kontraktu prezes nie widzi zagrożenia dla terminowego zakończenia w grudniu przyszłego roku, podkreślił podczas konferencji.
Feerum buduje w Tanzanii łącznie pięć kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizuje istniejące magazyny. Łączna wartość umowy zawartej z National Food Reserve Agency (NFRA) wynosi 33,14 mln USD.
Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.
(ISBnews)