Michał Jarczyński zastąpi Pera Skoglunda jako prezes Arctic Paper od 1 IIWarszawa, 11.12.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Arctic Paper odwołała Pera Skoglunda z funkcji prezesa z dniem 31 stycznia i powołała Michała Jarczyńskiego na tę funkcję od 1 lutego, podała spółka.

"Powodem decyzji jest zamiar zmiany kierownictwa, na czas, gdy firma wchodzi w kolejny etap wdrażania nowej strategii" - czytamy w komunikacie.

Michał Jarczyński będzie pełnił funkcje prezesa i dyrektora generalnego spółki.

"W imieniu całej firmy chciałbym podziękować Perowi Skoglundowi za jego 13-letni wkład w rozwój Arctic Paper. W czasie pełnienia funkcji prezesa zarządu opracował i rozpoczął wdrażanie nowej strategii dla segmentu papieru w grupie zgodziliśmy się, że teraz - gdy firma wkracza w nową fazę - nadszedł czas na zmianę przywództwa" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Per Lundeen, cytowany w komunikacie.

Michał Jarczyński zajmował szereg menedżerskich stanowisk w polskim przemyśle, w ostatnim czasie jako prezes Radpolu. W latach 2008-2013 pełnił funkcję prezesa Arctic Paper. Posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży papierniczej.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)