Gian Leonardo Fea został pierwszym wiceprezesem BAH oraz BAP


Warszawa, 12.03.2019 (ISBnews) - Gian Leonardo Fea, menedżer i konsultant z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach menedżerskich spółek motoryzacyjnych oraz w consultingu w branży automotive, dołącza do kadry menedżerskiej Grupy British Automotive Holding (BAH) jako pierwszy wiceprezes zarządu spółki, podał BAH.
Gian Leonardo Fea w składzie zarządu British Automotive Holding zastąpił Arkadiusza Miętkiewicza, który zakończył współpracę z giełdowym holdingiem.
"W imieniu rady nadzorczej oraz Akcjonariuszy British Automotive Holding pragnę podziękować panu Arkadiuszowi Miętkiewiczowi za pracę na rzecz Grupy. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pana Miętkiewicza w realizację strategii rozwoju British Automotive Holding miały istotny wkład w biznesowy sukces segmentu importerskiego Grupy w ostatnich latach" - skomentował przewodniczący rady nadzorczej BAH Aleksander Chłopecki, cytowany w komunikacie.
Chłopecki podkreślił, że zmiany w zarządzie spółki są jednym z elementów biznesowej i organizacyjnej przebudowy Grupy, związanej z zaplanowaną na III kw. 2020 r. zmianą modelu obecności Jaguar Land Rover na polskim rynku i wygaśnięciem umowy importerskiej między koncernem, a spółką British Automotive Polska, wchodzącą w skład giełdowego holdingu.
"Jednym z priorytetów British Automotive Holding na najbliższe lata jest umocnienie pozycji wiodącej pozycji grupy w sieci dilerskiej Jaguar Land Rover w Polsce i dynamiczny rozwój tego segmentu. Jesteśmy przekonani, że dołączenie Pana Gian Leonardo Fea do kadry menedżerskiej grupy wzmocni nasz potencjał i przyczyni się do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych" - wskazał szef RN BAH.
Gian Leonardo Fea ma rozległe doświadczenie zdobyte podczas pracy na najwyższych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach motoryzacyjnych oraz w ciągu kilkunastu lat consultingu w branży automotive, podkreślono w materiale. W latach 1993-1998 Gian Leonardo Fea był związany z koncernem Mercedes-Benz, a od 1999 do 2007 pracował jako managing director Jeep-Chrysler Italia. Od 2007 r., jako niezależny doradca, współpracował z firmami w branży motoryzacyjnej, jak i instytucjami publicznymi, takimi jak Bank Światowy czy włoska Komisja Handlu Zagranicznego. Od 2016 r. doradza koncernowi Jaguar Land Rover w rozwoju strategicznym na rynkach europejskich. Z Grupą BAH związany, jako doradca zarządu, od 2018 r., wspierając holding w optymalizacji działania dilerskiej części biznesu BAH oraz w przygotowaniu jej strategii rozwoju na najbliższe lata.
Miętkiewicz został odwołany ze składu zarządu BAH oraz następujących spółek zależnych: British Automotive Polska (BAP), AML Polska, Lotus Warszawa oraz M Automotive Parts, ze skutkiem na 11 marca 2019 r.
Rada nadzorcza spółki BAP podjęła uchwałę w sprawie powołania w skład zarządu BAP Gian Leonardo Fea, któremu powierzone zostało pełnienie funkcji wiceprezesa zarządu spółki, podano także w komunikacie.
Wobec powyższego aktualny skład zarządu BAH jest następujący:
Mariusz Wojciech Książek - prezes zarządu,
Gian Leonardo Fea - pierwszy wiceprezes zarządu,
Arkadiusz Rutkowski - wiceprezes zarządu,
Rafał Suchan - członek zarządu, podano również.
British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.
(ISBnews)