11bit studios: 'Projekt 8' najważniejszy w 2019, ale ruszą 2 kolejne produkcje


Warszawa, 28.03.2019 (ISBnews) - Najważniejszym projektem 11bit studios na kolejne kwartały jest "Projekt 8", ale jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć wstępne prace nad dwoma kolejnymi produkcjami, poinformował prezes Grzegorz Miechowski.
"Naszym najważniejszym projektem na kolejne kwartały, w obszarze tworzenia gier, jest produkcja gry o roboczej nazwie 'Projekt 8', której budżet szacowany jest na ok. 20 mln zł. Zamierzamy też dalej rozwijać 'Frostpunk' oraz monetyzować 'This War of Mine'" - zapowiedział Miechowski, cytowany w komunikacie.
Zadeklarował, że jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć wstępne prace nad dwoma kolejnymi po "Projekcie 8" produkcjami. Prezes przyznał, że budowa trzech, działających równolegle zespołów deweloperskich wiązała się będzie z intensywnym wzrostem zatrudnienia w spółce z obecnych około 100 do 200 osób w perspektywie 2-3 lat.
"Dzięki temu jednak, w średnioterminowej, kilkuletniej perspektywie 11 bit studios będzie mogło, co 12-18 miesięcy, wypuszczać na rynek jeden własny tytuł" - wskazał prezes.
Przedstawił też cele stawiane przed pionem wydawniczym 11 bit publishing.
"Mocno wierzymy w dobrą premierę kolejnej gry z naszego wydawnictwa, czyli 'Children of Morta'" - oświadczył Miechowski.
Stwierdził, że sukces sprzedażowy „Moonlighter" istotnie wzmocnił pozycję 11 bit studios jako kompetentnego wydawcy i tym samym ułatwił pozyskiwanie nowych projektów.
"W średnioterminowej, kilkuletniej perspektywie pion 11 bit publishing powinien wydawać 3-4 gry rocznie i zwiększać kontrybucję do wyników 11 bit studios" - podsumował prezes.
11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.
(ISBnews)