Play: Ponad 11% populacji jest w zasięgu gotowym na technologię 5G


Warszawa, 14.05.2019 (ISBnews) - Play ma ponad 11% pokrycia populacji siecią gotową na technologię 5G, poinformował prezes operatora Jean Marc Harion.
"Mamy ponad 11% pokrycia populacji w zasięgu gotowym na 5G. Prędkość na tym obszarze jest nawet trzy razy większa od LTE. Nie płaci się tam za tę dodatkową prędkość, a 87% użytkowników jest zadowolonych z sieci gotowej na 5G" - powiedział Harion na spotkaniu z dziennikarzami.
Dzięki sieci gotowej na 5G klienci Play korzystający z dedykowanych urządzeń będą mogli korzystać z internetu o prędkości ok 80-100 Mb/s, dochodzącym nawet do 300-500 Mb/s. Prędkości w sieci gotowej na 5G mogą osiągnąć w optymalnych warunkach poziom nawet kilkaset Mb/s, czyli porównywalne do tych, które są spodziewane w sieciach 5G w przyszłości. Klienci Play, którzy będą w zasięgu sieci gotowej na 5G mogą oglądać telewizję 4K, transmisje na żywo w wysokiej jakości, czy szybciej synchronizować dane w chmurze oraz uczestniczyć w wideokonferencjach HD.
Aby korzystać z sieci operatora gotowej na 5G, czyli wyższych prędkości transmisji danych, trzeba spełnić dwa podstawowe warunki, po pierwsze, trzeba znaleźć się w zasięgu nadajnika, posiadać smartfon lub mobilny router, które są rekomendowane w sieci gotowej na 5G. Play w swojej ofercie posiada kilkanaście takich modeli smartfonów wspierających sieć gotową na 5G.
Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.
(ISBnews)