Rada nadzorcza Herkulesa powołała Mariusza Zawiszę do zarządu spółki, powierzając mu funkcję prezesa zarządu z dniem 13 czerwca 2019 r., podała spółka.
Mariusz Zawisza m.in. w latach 2014-2015 był prezesem zarządu PGNIG S.A. Nadzorował działalność szeregu spółek z grupy kapitałowej PGNiG oraz przeprowadził wiele projektów efektywnościowych. W okresie 2017-2018 związany z Grupą Zarmen - początkowo jako wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych i ekonomicznych w giełdowej spółce Remak S.A., a następnie jako wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy w Koksowni Częstochowa Nowa sp. z o. o. oraz członek rady nadzorczej Remak S.A.

Jako ekspert w dziedzinie zarządzania, finansów, restrukturyzacji i poprawy efektywności przedsiębiorstw pracował w radach nadzorczych wielu spółek, w tym Elektrociepłowni Lublin Wrotków, EPC S.A., Exatel S.A., PGE Systemy S.A., Gaz Trading S.A., Europolgaz S.A. i EdF S.A. Przewodniczył radzie dyrektorów PGNIG Upstream International. Aktualnie związany ze spółką Biomed Lublin S.A. na pozycji dyrektora finansowego, czytamy w komunikacie.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Jest notowany na GPW od 2006 r.

(ISBnews)