Unimot uruchomił pierwszą stację paliw Avia na Ukrainie


Warszawa, 11.06.2019 (ISBnews) - Unimot uruchomił w Kijowie pierwszą stację paliw pod marką Avia na Ukrainie, poinformował prezes spółki Adam Sikorski na Twitterze.
W połowie maja wiceprezes Robert Brzozowski informował w trakcie czatu inwestorskiego, że Unimot planuje otwarcie pierwszej stacji na Ukrainie na koniec maja. Z kolei na początku marca br. prezes Unimotu spodziewał się w rozmowie z ISBnews uruchomienia na ukraińskim rynku pierwszych 5-7 stacji Avia jeszcze w I półroczu 2019 r.
O planach uruchomienia franczyzowej sieci stacji Avia na Ukrainie Unimot po raz pierwszy poinformował w listopadzie 2017 roku. W Polsce spółka planuje rozbudować sieć Avia do 100 placówek do końca 2020 roku, obecnie jest ich 46. Na Ukrainie docelowo również miałoby funkcjonować około 100 stacji Avia.
Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.
(ISBnews)