Warszawa, 13.06.2019 (ISBnews) - Wmurowany został kamień węgielny pod piąty zakład prefabrykacji grupy kapitałowej Pekabex na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE), podała spółka. Otwarcie fabryki zaplanowane jest na grudzień 2019 r.
"Na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna elementów konstrukcyjnych do modułowego budownictwa mieszkaniowego. Dzięki ich zastosowaniu czas powstawania domów znacząco się skraca, a ich jakość wzrasta" - czytamy w komunikacie.
Duża część produkcji fabryki istniejącej obecnie w Gdańsku - Kokoszkach jest wykorzystywana przez Pekabex do budownictwa mieszkaniowego w Skandynawii. Otwarcie nowej fabryki zaplanowane jest na grudzień 2019 r., podano również.
Grupa Pekabex jest producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 886,34 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)