Coraz więcej Europejczyków w wieku przedemerytalnym pracuje. Polska w ogonie UE

14 listopada 2019, 06:45 | Aktualizacja: 14.11.2019, 08:49
Źródło:forsal.pl
Wskaźnik zatrudnienia 55-64 w 2018 r.

Wskaźnik zatrudnienia 55-64 w 2018 r.źródło: Forsal.pl

W 2018 r. wskaźniki zatrudnienia osób w wieku od 55 do 64 lat były wyższe niż średnia dla całej populacji mieszkańców UE w wieku produkcyjnym. W Polsce odsetek osób pracujących w wieku powyżej 55. roku życia był jednym z niższych w UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • Max(2019-11-14 09:26) Zgłoś naruszenie 17320

    jank - biskup Głódź z emeryturą 10 000 PLN , które to środki mogłyby iść na służbę zdrowia, będzie się za Ciebie modlił wśród Danieli, popijając 20 letnią whiskey. Naród na kolanach, i jeszcze się dziwi, że jest jak jest.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jan Power II(2019-11-14 08:19) Zgłoś naruszenie 157107

    Skoro zaprosili do siebie tylu analfabetów to teraz ktoś musi pracować na to żeby mieli co do gara włożyć i za co siedzieć przed telewizorem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jank(2019-11-14 08:18) Zgłoś naruszenie 1273

    Na podstawie moich doświadczeń mogę tylko powiedzieć że wyjątkowo niski poziom świadczeń polskiej służby zdrowia doprowadził do sytuacji która mocno utrudniła (później całkowicie uniemożliwiła mi) kontynuowanie zatrudnienia po osiągnięciu wieku 55-60lat. Takich osób w Polsce jest dziesiątki a może i setki tysięcy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jac(2019-11-14 07:18) Zgłoś naruszenie 1011

    W Polsce nie zatrudnia się ludzi po 50. Np. znam cżłowieka w wieku 55 lat, ma wyższe, dobry angielski i słaby niemiecki i rosyjski, zasuwa jako fizyczny na śmieciówce

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Adams(2019-11-14 12:22) Zgłoś naruszenie 969

    Wystarczy ludzi zachęcić, aby dłużej pracowali ,ale Rząd tego nie robi. Np każdej osobie, która zdecyduje się 2 lata później przejść na emeryturę dać jednorazowo 15 tys. zł. Państwo i tak byłoby do przodu, bo same emerytury w 2 lata to min. 25 tys, a trzeba doliczyć, że osoba nadal pracuje i płaci składki. Taki jednorazowy zastrzyk gotówki zachęciłby wiele osób, które czują się na siłę, ale Rząd woli czekać i patrzeć na rosnącą dziurę budżetową w ZUS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Swedistan dawna Szwecja (2019-11-14 12:11) Zgłoś naruszenie 9246

    Ktoś musi pracować na rosnącą liczbę wyznawców religi pseudo pokoju. Jak to powiedział jeden młody byk w słynnym wywiadzie,, to nie Szwedzi dają mi pieniądze, tylko Allah daję"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xx(2019-11-14 09:41) Zgłoś naruszenie 612

    Nałóżcie na te wykresy średnią długość życia - to pokaże sytuacje zdrowotną ludzi starszych. Wielu z nich nie jest w stanie pracować, inni "organizują" sobie renty czy inne wcześniejsze emerytury...

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-14 12:23) Zgłoś naruszenie 513

    Po prostu DYSKRYMINACJA!!! To jest dyskryminacja starszych pracowników w Polsce!!! Zamiast naszych starszych i doświadczonych pracowników to importuje się tych ze Wschodu bo taniej!!! Koniec z dyskryminacją!!! Dodatkowo 10% bezrobocia u ludzi młodych do 25 lat to także dyskryminacja!!! Jest lepiej ale stać nas na więcej w Polsce!!! Jestem pewny!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Arturrr(2019-11-14 10:23) Zgłoś naruszenie 442

    Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy. Warto zwrócić uwagę na liczbę ludności, w Szwecji o ile się nie mylę żyje ok 12 mln a w Polsce ok 38 mln. W Polsce tak jak ktoś już w komentarzach zauważył, mało kto chce zatrudniać ludzi po 50 roku życia. Kolejnym problemem jest stan zdrowia i tutaj porównując Szwedów i Polaków wypadamy kiepsko. Dostępność do służby zdrowia, jakość usług, u nas bardzo często ludzie nie dożywają do emerytury więc o czym mowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-11-14 09:26) Zgłoś naruszenie 34109

    Ktoś w Szwecji musi pracować na socjale dla książąt orientu i na wielodzietne rodziny z Somalii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2019-11-14 08:25) Zgłoś naruszenie 284

    Popatrzcie na nagrobki mężczyzn w Polsce na cmentarzach i przestańcie pitolić głupoty!

    Odpowiedz
  • Taaaaa(2019-11-14 09:52) Zgłoś naruszenie 25110

    To prawda.W Szwecji trzeba ciezko pracować,bo wymagania imigracji rosną.

    Odpowiedz
  • sid(2019-11-14 10:28) Zgłoś naruszenie 2326

    dajcie tym ludziom pracującym latami wytchnąć i pożyć kilka lat przed śmiercią,,,,,,,,,,średnia klasa ubożeje dzięki bogaczom i kolportacjom a wy chcecie zaprząc ludzi do roboty do grobowej dechy,,jak w ziemi obiecanej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jajco(2019-11-14 12:01) Zgłoś naruszenie 198

    w Polsce ludzi etak dobrze zarabiaja że jak skończa 50 lat już nie muszą pracować , wolą np chodzic do koscioła i się modlić, nie mają czasu na pracę

    Odpowiedz
  • on 43(2019-11-14 14:15) Zgłoś naruszenie 142

    Podkarpacie. Mam 43 lata i mam problemy ze znalezieniem dobrej pracy (nie byle jakiej). Aż się boje wieku 50 czy więcej lat. Wszędzie tylko w ofertach praca w młodym i dynamicznym zespole. Zostaje emigracja, albo ....

    Odpowiedz
  • Bele(2019-11-14 07:21) Zgłoś naruszenie 1315

    Phi. Szwecję na to nie stać, a Polskę tak i tyle w temacie. Tak samo, jak stać Polskę (W tym przypadku, Szwecję również) na rozdmuchany socjal/rozdawnictwo oraz zidiociałych rządzących. I w Szwecji i w Polsce takich mamy, choć rodzaj zidiocenia w obu tych krajach, jest zupełnie różnym zidioceniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anonim.(2019-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 739

    Potrzeba pracy na starosc swiadczy o zubozeniu spoleczenstwa. Polska goni kraje zachodnie w rozwoju gospodarczym a kraje zachodnie Polske w biedzie. Mam nadzieje ze w miare szybko sie wyprzedzimy w obu tych kierunkach..

    Odpowiedz
  • DAn(2019-11-14 11:34) Zgłoś naruszenie 70

    Skoro Polskie "elity" wolą dokładać kasy koncernom farmaceutycznym i tylko pozorują troskę o zdrowie swych obywateli, to nie powinny być zdziwione taka sytuacją. Polacy nie tylko ze swojej winy nie pracują, Są pozbawiani zdrowia prze fatalne lecznictwo i obżeranie się farmaceutycznymi śmieciowymi produktami.

    Odpowiedz
  • ffff(2019-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 62

    Mieć czy być? Dla autora artykułu wybór prosty: mieć.

    Odpowiedz
  • młody(2019-11-14 09:15) Zgłoś naruszenie 56

    bardzo dobrze komunistyczne próchno psuje kulturę biznesową

    Odpowiedz