MedApp kupił 100% udziałów amerykańskiej spółki MedApp LLC


Warszawa, 28.11.2019 (ISBnews) - MedApp podpisał umowę nabycia 100% praw własności w spółce amerykańskiej Medapp LLC, działającej pod prawem stanu Floryda, podała spółka.
"Zakup spółki Medapp LLC jest ważnym elementem ekspansji zagranicznej meitenta na jeden z kluczowych rynków docelowych. Spółka Medapp LLC będzie odpowiedzialna za rozwój dystrybucji produktów emitenta na rynku amerykańskim, pozyskanie lokalnych partnerów, w tym nawiązanie współpracy z amerykańskimi szpitalami, uczelniami i ośrodkami badawczymi" - czytamy w komunikacie.
W ocenie zarządu MedApp wejście na rynek amerykański będzie miało istotny wpływ na przyszłą sytuację finansową spółki, podano również.
MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie - telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.
(ISBnews)