Panattoni, Marvipol i Hermes Platinum wnioskują do UOKiK ws. wspólnego projektuWarszawa, 07.01.2020 (ISBnews) - PG Dutch Holding I B.V. z Grupy Panattoni, Marvipol Logistics i Hermes Platinum złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 30 grudnia 2019 r., sprawa jest w toku.

"Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez PG Dutch Holding I B.V., Marvipol Logistics S.A. (dawniej MVP Logistics S.A.), Hermes Platinum spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k." - czytamy w komunikacie.

Spółki zamierzają utworzyć wspólnego przedsiębiorcę w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie parku magazynowo-logistycznego.

PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni, która świadczy usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Jako zarządca obiektów, grupa kapitałowa Panattoni świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni w zakresie prowadzenia rozliczeń mediów, zapewnienia sprawności urządzeń technicznych jak i profesjonalnego wyglądu magazynów. Grupa Panattoni prowadzi również działalność w zakresie wynajmu powierzchni przemysłowej.

Marvipol wchodzi w skład grupy kapitałowej Marvipol Development, która jest ostatecznie kontrolowana przez osobę fizyczną. Grupa Marvipol, poprzez spółki celowe, prowadzi m.in. działalność deweloperską w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym oraz magazynowym. W segmencie magazynowym, Grupa Marvipol współpracuje z Grupą Panattoni, wspólnie realizując projekty magazynowe w różnych częściach Polski.

Hermes Platinum jest kontrolowana przez dwie osoby fizyczne. Udział w realizacji wspólnego projektu z PG Dutch oraz Marvipol będzie pierwszym projektem realizowanym przez Hermes Platinum.

(ISBnews)