Warszawa, 22.01.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polenergii powołała Piotra Maciołka, Tomasza Kietlińskiego i Jarosława Bogacza na stanowiska członków zarządu, podała spółka.

"Rada nadzorcza emitenta, na posiedzeniu w dniu 22 stycznia 2020 r., powołała na stanowiska członków zarządu emitenta pana Piotra Maciołka, pana Tomasza Kietlińskiego oraz pana Jarosława Bogacza" - czytamy w komunikacie.

Dotychczas w skład zarządu Polenergii wchodzili Michał Michalski jako prezes oraz Iwona Sierżęga.

Piotr Maciołek od kwietnia 2016 roku w Grupie Polenergia pełnił funkcję chief operating officer i był odpowiedzialny za prowadzenie oraz utrzymanie i eksploatację wszystkich operacyjnych projektów. W latach 2008-2016, w Grupie Polenergia i Grupie Polish Energy Partners odpowiadał za rozwój i eksploatację projektów energetyki przemysłowej i konwencjonalnej. W latach 2004-2008 odpowiadał za finanse największego biomasowego projektu energetyki przemysłowej zrealizowanego przez Grupę PEP w zakładach papierniczych Mondi Świecie. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie PEP pracował Departamencie Operacji w Pionie Informatyki w Telekomunikacji Polskiej (2003-2004) oraz był kontrolerem finansowym w Sony Music Entertainment Polska (1998-2002). Wcześniej pracował także w dziale sprzedaży Master Foods Polska (1996-1997)

Tomasz Kietliński jest związany z Grupą Polenergia od 2011 r. Od 2017 r. pełni funkcję dyrektora działu corporate finance i kontrolingu i odpowiada za relacje inwestorskie. W poprzednich latach kierował pracą działu corporate finance. W swej obecnej roli odpowiada za funkcję planowania finansowego i raportowania zarządczego w grupie. Prowadził także wiele procesów pozyskania finansowania dłużnego oraz uczestniczył w licznych transakcjach M&A. Przed dołączeniem do Polenergii zdobywał doświadczenie zawodowe w PwC.

Jarosław Bogacz z grupą kapitałową związany jest od 2019 r., od kiedy sprawuje funkcję prezesa Polenergii Obrót. Od 20 lat związany jest z energetyką zawodową, pełniąc w latach 2005-2019 funkcje m.in. dyrektora odpowiedzialnego za handel na rynku hurtowym w Grupie EDF w Polsce oraz dyrektora ds. rozwoju biznesu w Grupie ENGIE w Polsce. W latach 2015-2016 był radcą ministra gospodarki ds. energetyki odnawialnej i pierwszym prezesem Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

(ISBnews)