Bank Handlowy liczy na istotną poprawę wyniku netto w 2020 r.Warszawa, 13.02.2020 (ISBnews) - Bank Handlowy ma nadzieję na istotną poprawę r/r wyniku netto w 2020 r., poinformował prezes Sławomir S. Sikora.

"Jeżeli chodzi o prognozę wyniku - mamy nadzieję na istotną poprawę w porównaniu do ubiegłego roku" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

W I-IV kw. 2019 r. bank miał 486,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 638,85 mln zł zysku rok wcześniej.

Komentując wyniki IV kw. 2019 r. Sikora wyraził zadowolenie.

"Jestem w naturalny sposób zadowolony z tego wyniku. Bank wrócił do swojej dobrej formy po dwóch gorszych kwartałach. W IV kw. poziom spowolnienia zaskoczył rynek - było ono większe [niż spodziewane]. Nasz model biznesowy wydaje mi się jednak najbardziej odporny na tego typu zjawisko, miedzy innymi dlatego, że jesteśmy w Polsce liderem bankowości międzynarodowej" - powiedział prezes.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce - i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)