Wszystkie loty irlandzkiego Ryanaira odbywają się normalnie; przewoźnik będzie na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje organizacji ochrony zdrowia publicznego w związku z zagrożeniem koronawirusem - przekazała w piątek PAP Olga Pawlonka z Ryanaira.

"Obecnie wszystkie loty Ryanaira odbywają się normalnie. Będziemy na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje organizacji ochrony zdrowia publicznego" - przekazała dyrektor sprzedaży i marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach w Ryanair Olga Pawlonka pytana o to, czy w związku z zagrożeniem koronawirusem przewoźnik zamierza wprowadzić zmiany w rozkładzie lotów do Włoch.

W komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie Ryanaira odnośnie koronawirusa napisano, że "władze nie wydały żadnych nowych zaleceń dla linii lotniczych, wszystkie loty odbywają się normalnie i obowiązuje standardowy regulamin".

"Nadal będziemy monitorowali sytuację i stosowali się do zaleceń i instrukcji organizacji ochrony zdrowia publicznego" - napisano.

Ryanair do Włoch lata m.in. z lotniska w Modlinie, a także z Gdańska, Katowic, Krakowa.

W czwartek węgierski Wizz Air poinformował, że odwołuje znaczną liczbę rejsów na trasie Polska - Włochy między 11 marca a 2 kwietnia, ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa. Całkowitą przepustowość zmniejszono o ok. 60 proc.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Łącznie na świecie od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2 801 osób.

Resort zdrowia informuje, że wykonano ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce. Poinformował także, że w sumie hospitalizacją objęto 47 osób, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570 osób.

>>> Czytaj też: Polska firma ma testy diagnostyczne na koronawirusa. Inwestorzy rzucili się na akcje spółki