Dział mobilny LG znajduje się w fazie przebudowy. Firma powoli będzie wycofywała się z produkcji smartfonów, która jest dla niej coraz mniej rentowna – pisze portal Spiders’ Web.
Media

Nowy flagowy smartfon LG G9 nie powstanie, a firma zamierza zakończyć definitywnie produkcję modeli z serii G. Niepewny jest też los serii V, której ostatnim przedstawicielem był V60. LG postawi na walkę o klientów z niższych cenowych segmentów i w tym celu powstał właśnie LG Velvet.

Model ten ma być wyposażony w ogromny ekran o przekątnej 6,8 cala i wydłużonych proporcjach 20,5:9, z rozdzielczością Full HD (dostosowaną do nietypowej proporcji). Ekran ma pokrywać też boki urządzenia, dzięki czemu smartfon ma być węższy.

Model ma być wyposażony w procesor Snapdragon 765G, który będzie obsługiwał sieć 5G. Do tego klient otrzyma 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci z możliwością rozszerzenia jej poprzez kartę micro SD.

Velvet będzie wyposażony w potrójny zestaw obiektywów z głównym sensorem o rozdzielczości 48 megapikseli – pisze portal. Do tego otrzymamy obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 8 megapikseli. To typowe podzespoły dla smartfonów ze średniej półki.

>>> Polecamy: Pandemia to raj dla serwisów streamingowych. Netflix bije historyczne rekordy